Wiadomości

Przychodził do kościoła kraść

Data publikacji 16.03.2022

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Radzyniu Chełmińskim zatrzymali 53-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do skarbonek w jednym z kościołów w gminie. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

W poniedziałek (14.03.22) dzielnicowi z Radzynia Chełmińskiego, pow. grudziądzki, zostali powiadomieni przez proboszcza jednej z parafii na terenie gminy, że pomiędzy 7 a 10 marca ktoś włamał się do skarbonek znajdujących się w kościele. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany sprawca zerwał kłódki i wyciągał z nich pieniądze w bliżej nieokreślonej wartości.  

Dzielnicowi, którzy zajęli się sprawą, w toku prowadzonych czynności, bardzo szybko wytypowali podejrzewanego. Jeszcze tego samego dnia odwiedzili 53-latka na jednej z działek, gdzie mieszka. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji, gdzie trafił do policyjnego aresztu.


Wczoraj (15.03.22) usłyszał trzy zarzuty kradzieży z włamaniem oraz dwa usiłowania. Następnie funkcjonariusze doprowadzili 53-latka do Prokuratury Rejonowej w Wąbrzeźnie, gdzie zapadła decyzja o objęciu go policyjnym dozorem, został też zobowiązany do poręczenia majątkowego, a także ma zakaz opuszczenia kraju.

Autor: asp. szt. Magdalena Kulpa-Malinowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony