Wiadomości

Buty wysłane, ale pieniądze od kupującego nie

Data publikacji 17.03.2022

8 lat pozbawienia wolności grozi oszustowi, który na jednym z portali ogłoszeniowych kupił buty, ale wcale nie myślał za nie zapłacić. Sprawcę tego przestępstwa wykryli kruszwiccy policjanci. Jest akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mieszkańcowi województwa świętokrzyskiego.

Kruszwiccy policjanci zakończyli aktem oskarżenia sprawę oszustwa, do którego doszło w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy mieszkaniec Kruszwicy, za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego, dał anons, że chce sprzedać buty w cenie 550 zł. Nie czekał długo, bo chęć zakupu obuwia zaoferowała kobieta, z którą jakiś czas korespondował do czasu sfinalizowania transakcji.

Mężczyzna wysłał jej buty i zwrotnie otrzymał opłaconą już etykietę przesyłki za pobraniem. Oczekiwał zatem na pieniądze, jednak te nie wpłynęły, a w międzyczasie ktoś odebrał przesyłkę z paczkomatu. Z tej racji, że poczuł się osukany zgłosił sprawę miejscowym policjantom.

Funkcjonariusze, w toku czynności, uzyskali zdjęcie osoby, która pobrała tę paczkę. Między innymi dzięki temu dotarli do oszusta. Zebrali dowody na to, że za przestępstwem nie stoi kobieta, a 20-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. Policjanci z kruszwickiego komisariatu namierzyli go i rozliczyli do sprawy w lutym. Zarzut jaki usłyszał to doprowadzenie właściciela butów do niekorzystnego rozporządzania mieniem, czyli oszustwo. Sprawca tego przestępstwa może spodziewać się kary do 8 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony