Wiadomości

„Wielbiciel” cudzych rowerów zatrzymany następnego dnia po włamaniu

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który włamał się do pomieszczenia na rowery i ukradł jeden z nich warty 3 tysiące złotych. Już następnego dnia po dokonaniu przestępstwa 19-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut. Policjanci odzyskali również rower, który trafił już do właściciela.

W miniony wtorek (15.03.2022) policjanci z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu zostali powiadomieni o kradzieży roweru o wartości 3 tysięcy złotych. Pokrzywdzony bydgoszczanin przyjechał nim rano do pracy i pozostawił go w specjalnie zabezpieczonym boksie przeznaczonym na rowery pracowników. W momencie, gdy po zakończonej pracy przyszedł po swój jednoślad to zobaczył pomieszczenie otwarte, a w nim brak jego roweru.

Do sprawy włączyli się śródmiejscy kryminalni, którzy ustalili personalia sprawcy i jeszcze tego samego dnia go zatrzymali na ulicy Jackowskiego w Bydgoszczy. Okazał się nim 19-latek, który chcąc ukraść rower wyłamał zamek zabezpieczający furtkę boksu.

Mężczyzna został przewieziony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci odzyskali również skradziony rower, który trafił już do właściciela.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony