Wiadomości

Przyjechali na „gościnne występy” i trafili do aresztu

Data publikacji 17.03.2022

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec czterech sprawców kradzieży z włamaniem, których w miniony poniedziałek zatrzymali brodniccy kryminalni. Trzech braci w wieku od 25 do 33 lat oraz ich 27-letni kierowca przyjechali na „gościnne występy” do Brodnicy, gdzie włamali się do jednego z mieszkań oraz do domu jednorodzinnego. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Brodniccy kryminalni, pracujący nad sprawami kradzieży z włamaniami, które miały miejsce w ostatnich tygodniach na terenie powiatu brodnickiego, wytypowali potencjalnych sprawców tych przestępstw, a w miniony poniedziałek (14.03.22) zatrzymali ich gdy przed 14.00 wychodzili z jednego z lokali gastronomicznych. Jak się okazało, było to trzech braci (w wieku 25 do 33 lat) oraz ich 27-letni kierowca, który na „gościnne występy” wraz z kompanami przyjechał aż z Gdańska.

Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu w Brodnicy. Policjanci, w toku czynności, udowodnili im, że 1 marca włamali się oni do jednego z mieszkań przy ul. Ceglanej w Brodnicy i ukradli z niego 50 tys. złotych w gotówce oraz złotą biżuterię, natomiast kilka dni później (9.03.22) weszli do domu jednorodzinnego podczas, gdy właścicielka pracowała w ogrodzie, skąd wynieśli złotą biżuterię o wartości 12 tys. złotych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcom tych przestępstw zarzutów kradzieży z włamaniem. Dzisiaj (17.03.22) brodnicki sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za popełnione przestępstwa kradzieży z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjanci prowadza zatrzymanego
  • Sprawca wychodzi z radiowozu w asyście policjantów
  • Sprawca w kajdanach
Powrót na górę strony