Wiadomości

Złodzieje katalizatorów w rękach policjantów

Data publikacji 18.03.2022

Policjanci ze Świecia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli katalizatory z samochodów zaparkowanych na terenie miasta. Dzięki pracy kryminalnych i dochodzeniowców ustalono, że sprawcy dokonali podobnych przestępstw już wcześniej. Obaj kuzyni usłyszeli po kilka zarzutów kradzieży, za które będą tłumaczyć się przed sądem.

Na początku marca policjanci ze Świecia otrzymali zgłoszenia, że na parkingach na terenie miasta z dwóch opli zostały skradzione katalizatory. Nieznany wówczas sprawca, pod osłoną nocy, wyciął urządzenia z pojazdów.

Podjęte czynności i ustalenia policjantów wydziału kryminalnego z komendy w Świeciu doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców gminy Koronowo (pow. bydgoski), podejrzanych o te kradzieże. 19 i 23-letni kuzyni nie kryli zdziwienia, kiedy do drzwi ich domów zapukali mundurowi. Podczas przeszukania, w piwnicy należącej do 19-latka, policjanci zabezpieczyli trzy katalizatory pochodzące z kradzieży.

Bardzo szybko wyszło na jaw, że to nie jedyne przestępstwa, jakie mają na sumieniu obaj mężczyźni. Na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów dochodzeniowcy przedstawili im 7 i 8 zarzutów za kradzież. Obu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony