Wiadomości

Alkohol i papierosy bez polskich znaków akcyzy zabezpieczone przez śródmiejskich policjantów

Data publikacji 18.03.2022

Ponad 9 tysięcy sztuk papierosów oraz 13 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z bydgoskiego Śródmieścia. Do sprawy zatrzymali 47-letnią kobietę, która odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego. Swym działaniem uszczupliła dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 9 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą śródmiejskiego komisariatu ustalili, że kobieta handlująca odzieżą na targowisku na bydgoskich Bartodziejach może posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

Wczoraj (17.03.2022) policjanci pojechali do jej miejsca pracy. Tam potwierdzili, że 47-latka posiada wyroby tytoniowe i spirytusowe bez polskich znaków akcyzy, które ma ukryte w jednym z boksów handlowych, choć handluje odzieżą.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 9 tysięcy „lewych” papierosów oraz 13 litrów spirytusu. 47-latka swym działaniem uszczupliła dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 9 tysięcy złotych. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut z kodeksu karnego skarbowego.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Zabezpieczone papierosy i alkohol.
  • Zabezpieczone papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy.
  • Zabezpieczony alkohol.
Powrót na górę strony