Wiadomości

Zarzuty dla złodziejskiego trio

Krótko po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży alkoholu i artykułów spożywczych włocławscy policjanci zatrzymali sprawców przestępstwa oraz odzyskali większość zagarniętego mienia. Wspólnicy, kobieta i dwaj mężczyźni, usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, 30-latka odpowie też za inne przestępstwo.

W miniony poniedziałek (21.03.22) po 16.00 policjanci zostali powiadomieni o kradzieży, do jakiej doszło w sklepie w centrum Włocławka. Sprawcy skradli alkohol i artykuły spożywcze, a następnie zbiegli przed przyjazdem mundurowych.
Po dotarciu na miejsce, policjanci ustalili, że przestępstwa dokonało troje wspólników. Kobieta i  mężczyzna weszli do sklepu, gdzie zabrali z półek różnego rodzaju alkohol wysokoprocentowy oraz piwa i chipsy o łącznej wartości kilkuset złotych. Z kolei starszy z mężczyzn stał w tym czasie przed sklepem i obserwował otoczenie. Następnie wszyscy oddalili się ze skradzionym towarem w stronę ulicy Okrzei.

Policjanci sprawdzili pobliski teren w poszukiwaniu złodziei, jednak ci zdążyli się ukryć. Nie na długo jednak, bo jeszcze tego samego dnia mundurowi namierzyli ich w jednym z mieszkań w centrum Włocławka. Funkcjonariusze znaleźli tam również większość zrabowanego towaru.

30-latka oraz jej kompani (31 i 63l.) zostali zatrzymani, a następnego dnia (22.03.22) wszyscy wspólnicy usłyszeli zarzut kradzieży. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kobieta odpowie też za znieważenie funkcjonariusza, gdyż podczas zatrzymania była agresywna i kierowała wyzwiska wobec interweniującego policjanta.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony