Cyberprzemoc - zagrożenia i zapobieganie
Golubsko-dobrzyńscy policjanci systematycznie spotykają się z młodzieżą, aby rozmawiać o świadomym i odpowiedzialnym korzystaniu z internetu. Tym razem zajęcia takie przeprowadzone zostały w Zespole Szkół w Radominie.
Policjanci spotkali się z uczniami w Zespole Szkół w Radominie, aby porozmawiać o niebezpieczeństwach jakie może nieść niewłaściwe korzystanie z internetu i jak należy postępować aby nie paść ofiarą, ani nie stać się sprawcą cyberprzemocy. Młodzież dowiedziała się, że cyberprzemoc to przemoc za pośrednictwem internetu i telefonu komórkowego. Podczas spotkania przedstawione zostały formy cyberprzemocy, a więc wyzwiska, straszenie, poniżanie innych osób w internecie lub przy użyciu telefonu, robienie komuś zdjęć, rejestrowaniu filmów bez zgody drugiej osoby, publikowanie w internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które obrażają lub ośmieszają inne osoby. Młodzi ludzie dowiedzieli się, że te negatywne zachowania niosą ze sobą konsekwencje prawne.
Policjanci przestrzegali, aby chronić swojej prywatności w wirtualnym świecie i że obdarzania zaufaniem osoby poznane w sieci może przynieść bardzo negatywne skutki. Dlatego młodzi ludzie uczuleni zostali, aby być bardzo ostrożnym w kontaktach z osobami nieznajomymi.
Na zakończenie spotkania był czas na zadawanie pytań.
Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak