Wiadomości

Sąd zdecydował, że złodziej posiedzi w areszcie

Data publikacji 31.03.2022

Lipnowscy policjanci w samym tylko marcu bieżącego roku, kilkukrotnie zatrzymywali 51-letniego mieszkańca Lipna do różnych kradzieży. Po ostatnim zatrzymaniu sąd zdecydował, że mężczyzna działający w okresie recydywy tym razem na sprawę poczeka w areszcie. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności jednak w związku z wcześniejszym skazaniem za podobne przestępstwa sąd może ją zaostrzyć.

Mężczyzna podejrzany jest o wielokrotne kradzieże. W samym marcu zarzut z artykułu 278 Kodeksu Karnego usłyszał trzy razy.
Pierwszy dotyczył kradzieży roweru, o wartości 1000 złotych, której dokonał wraz z innymi sprawcami. Właścicielka zgłosiła brak jednośladu, który sprawca zabrał z przedsionka jej domu. Kolejna kradzież dotyczyła zaboru przesyłek z części bagażowej dostawczego busa. 51-latek wykorzystał moment, kiedy kurier dostarczał jedną z przesyłek i otworzywszy część bagażową pojazdu zabrał dwie inne paczki. Wówczas wartość strat wyniosła ponad 9 tysięcy złotych. Za trzecim razem podejrzany ukradł telefon i portfel z pieniędzmi na łączną kwotę ponad 1100 złotych z prywatnego mieszkania.
Sąd stwierdził, że sprawca uczynił sobie z kradzieży źródło dochodów, dlatego po ostatnim zatrzymaniu przez policjantów na wniosek prokuratora zdecydował się na objęcie zatrzymanego trzymiesięcznym aresztem.
Ponieważ sprawca działał w warunkach recydywy sąd ma prawo zaostrzyć wyrok i mężczyzna może spędzić za kratkami kilka najbliższych lat.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony