Wiadomości

Kolejne pracowite dni policjantów z „drogówki” na DK10

Data publikacji 06.04.2022

Na drodze krajowej nr 10 w powiecie toruńskim tylko przez dwa dni (4-5.04.22) policjanci ruchu drogowego skontrolowali 54 pojazdy, nałożyli 35 mandatów karnych, sporządzili jeden wniosek do sądu, zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych oraz ujawnili jednego kierującego pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Doszło również do niebezpiecznego zdarzenia z pięcioma pojazdami.

W poniedziałek (4.04.22), w późnych godzinach wieczornych, na drodze krajowej nr 10 w okolicach Torunia, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego wynika, że w jednej z ciężarówek wystrzeliła lewa opona, w wyniku czego pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu. Nadjeżdżający z naprzeciwka kierowca, również ciężarówki, chcąc uniknąć zderzenia, odbił w prawo i zjechał do rowu. Niestety do kontaktu między pojazdami doszło, a odłamki w trakcie zderzenia uszkodziły trzy przejeżdżające obok samochody osobowe. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. W wyniku zdarzenia oba pojazdy ciężarowe zjechały do rowu, gdzie spadł również przewożony ładunek. W tym dniu nie było utrudnień w ruchu. Niewielkie niedogodności pojawiły się następnego dnia od 7.00 do 17.00, gdyż usuwane były skutki zdarzenia, do czego potrzebny był dźwig. Policjanci ruchu drogowego zabezpieczali miejsce i kierowali ruchem, aby utrudnienia były jak najmniejsze. 

Przypominamy i apelujemy:

w ruchu może uczestniczyć pojazd, który jest zbudowany, wyposażony i utrzymany tak, aby korzystanie z niego m.in. nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu. W razie zaistnienia wypadku z powodu wad technicznych pojazdu, kierujący nim ponosi odpowiedzialność wówczas, gdy mógł i powinien przewidzieć tę niesprawność techniczną. Powinność przewidywania następstw jazdy samochodem w wypadku awarii jakiegokolwiek zespołu lub części mających wpływ na bezpieczeństwo jazdy może zachodzić jedynie wówczas, gdy kierowca na podstawie doświadczenia zawodowego, znajomości właściwości technicznych powierzonego mu pojazdu lub innych okoliczności mógł te awarię przewidzieć.

Autor: st. asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjant mierzy prędkość jadących samochodów
  • Policjant mierzy prędkość jadących samochodów
Powrót na górę strony