Wiadomości

„Amator” słodyczy w rękach kruszwickich policjantów

Policjanci z Kruszwicy zatrzymali 28-letniego inowrocławianina krótko po tym, jak wyniósł z jednego z marketów kilka pudełek czekoladek. Jak się okazało, nie był to jego pierwszy raz, dlatego usłyszał cztery zarzuty kradzieży. Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek (4.04.22) policjanci z Kruszwicy, pow. inowrocławski, w trakcie służby na terenie miasta, zauważyli na jednej z ulic mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał sprawcy kradzieży towaru w jednym z marketów. Funkcjonariuszom wydało się też podejrzane to, że niósł on kilka pudełek czekoladek. Nagle, wyraźnie na widok radiowozu, mężczyzna zaczął biec w przeciwnym kierunku. Nie zdołał jednak uciec, bo został zatrzymany przez mundurowych. Jak się okazało, słodycze, które miał przy sobie ukradł chwilę wcześniej z jednego z marketów.  

Zabezpieczone nagranie z monitoringu pozwoliło stwierdzić, że ten sam sprawca dokonał podobnych kradzieży także w drugiej połowie marca i na początku kwietnia. Łączna wartość skradzionego towaru z trzech rożnych marketów to prawie 2 000 złotych. Asortyment, na jaki się „połasił”, to głównie słodycze, jednak nie pogardził również kawą i środkami czystości. 

Wczoraj (5.04.22) 28-latek usłyszał zarzuty dotyczące czterech kradzieży. Na wniosek policjantów prokurator orzekł wobec niego dozór i zakaz opuszczania kraju.

Za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Autor: st. asp. Justyna Piątkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony