Wiadomości

Szybka reakcja dzielnicowych zapobiegła tragedii

Osoby w desperacji rzadko szukają pomocy i często jako jedyne rozwiązanie widzą targnięcie się na swoje życie. Tak też było z 26-latkiem, który oznajmił rodzinie, że się zabije i wyszedł z domu. Na szczęście dzielnicowi szybko odnaleźli mężczyznę i dzięki temu nie zrealizował swojego przerażającego planu.

Wczoraj (6.04.22) około 12.00 do dyżurnego inowrocławskiej policji zadzwoniła zdenerwowana kobieta, która oznajmiła, że jej syn wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Do miejscowości, gdzie mieszkali natychmiast skierowani zostali dzielnicowi - aspirant Łukasz Jezierski i młodszy aspirant Łukasz Bartocha. Funkcjonariusze opatrolowali drogę, którą ewentualnie mógł się przemieszczać desperat i po chwili znaleźli mężczyznę leżącego w przydrożnym rowie.

Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego, który przewiózł 26-latka do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy, że zawsze, gdy nie mamy się do kogo zwrócić o pomoc warto zadzwonić na telefon Zaufania dla Dorosłych - 116 123, telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - 116 111 czy dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12.

Autor: st. asp. Justyna Piątkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony