Wiadomości

„Zatrzymaj się i pozwól żyć innym” w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”

Data publikacji 08.04.2022

W trosce o bezpieczeństwo miłośników rowerów, w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” policjanci propagują spot pn. „Zatrzymaj się i pozwól żyć innym”. Film skierowany jest do kierowców i rowerzystów, a obrazuje zagrożenia jakie mogą pojawić się na przejazdach dla rowerzystów.

W 2021 roku w Polsce  rowerzyści uczestniczyli w ponad 3,5 tys. wypadków drogowych, w których zginęło 185 rowerzystów, a ponad 3 tys. odniosło obrażenia ciała.

Poważnym i częstym błędem kierowców jest nieustępowanie pierwszeństwa rowerzystom znajdującym się na przejeździe dla rowerzystów, co w konsekwencji naraża ich na niebezpieczeństwo.

W celu poprawy bezpieczeństwa cyklistów, na przejazdach dla rowerzystów, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy powstał spot profilaktyczny w którym wystąpił  p. Marcin Mientki - polski kolarz torowy, medalista mistrzostw Europy, olimpijczyk z Sydney 2000 r., promując bezpieczne zachowania na drodze.

Celem spotu jest przede wszystkim przypominanie, uświadamianie oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z braku ostrożności i rozwagi w rejonie przejazdów dla rowerzystów.

W ramach działań policjanci będą przypominać o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności przestrzegania dozwolonych prędkości jazdy oraz zasad udzielania pierwszeństwa przejazdu, a także sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz bycia widocznym na drodze.

Autor: mł. asp. Agnieszka Bubień
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Film https://www.youtube.com/watch?v=nxeb-wtZYRI

Powrót na górę strony