Wiadomości

Wesoła sobota dla dzieci z Ukrainy

Data publikacji 11.04.2022

Profilaktycy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadzili zajęcia profilaktyczno- edukacyjne dla dzieci z Ukrainy.

W sobotę (9.04.2022) w Hotelu Tosta sierż. Karolina Kasprzyk oraz Beata Rogawska-Schmidt zorganizowały przedsięwzięcie umilające i aktywizujące czas wolny dla dzieci z Ukrainy. Dzieci przywitał Polfinek – policyjna maskotka, która zachęcała najmłodszych do aktywności: kolorowania, składania papierowych samochodów z numerem 112. Natomiast starsze dzieci Polfinek zachęcał do wzięcia udziału w kalamburach.

Dzięki uprzejmości i współpracy z Panią Izabelą Szklarską – Dulębą, Dyrektor Przedszkola Mungo, która wzięła udział w przedsięwzięciu, dzieci mogły skorzystać z mocy atrakcji m.in. malowania twarzy, kolorowania dużych domków kartonowych, skorzystać ze ścianki na zdjęcia z wesołymi rekwizytami oraz otrzymać modelowanego balona w postaci zwierzątek. Za wywołany uśmiech na twarzach dzieci, poświęcony im czas oraz zapewnienie wielu atrakcji bardzo dziękujemy.  

Słowa podziękowania należą się również Pani Bohdanie Kovaliuk, studentce Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, która również wzięła udział w przedsięwzięciu oraz była tłumaczem języka ukraińskiego.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia pozwoliły dzieciom choć na chwilę wrócić do normalności oraz poczuć się szczęśliwie.

Autor: Beata Rogawska-Schmidt/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Polfinek wręcza dzieciom balony.
  • dzieci stoją wokół Polfinka
  • Dzieci kolorują rysunki. Stoi przy nich kobieta.
  • Kobieta maluje twarz dziewczynki siedzącej przed nią. Obok stoją inne dzieci.
  • Polfinek przygląda się jak dzieci kolorują.
  • Polfinek i dzieci stoją przy stole, na którym leżą różne przedmioty.
Powrót na górę strony