Wiadomości

Kolejny raz grupa SPEED zatrzymała prawo jazdy na DK 10

Pomimo wprowadzenia od początku roku nowego taryfikatora mandatów karnych, toruńscy policjanci z grupy SPEED nadal mają do czynienia z kierowcami lekceważącymi bezpieczną jazdę. Dwóch kierujących straciło prawo jazdy, bo mieli na liczniku o ponad 50 km/h więcej, niż obowiązująca prędkość w obszarze zabudowanym.

Od poniedziałku do wtorku policjanci z toruńskiej „drogówki”, w tym również policjanci z grupy SPEED, intensywnie pracowali na drodze krajowej nr 10 celem poprawy bezpieczeństwa. Podczas służby policjanci skontrolowali 59 pojazdów, nałożyli 44 mandaty karne, sporządzili 1 wniosek do sądu o ukaranie oraz zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.
Grupa SPEED została powołana do reagowania na najbardziej niebezpieczne i agresywne zachowania na drodze. Jak sama nazwa wskazuje, policjanci przede wszystkim reagują na przekroczenie dozwolonej prędkości.
Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowym. Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie limitów prędkości oraz zwracanie uwagi na pieszych i rowerzystów. Przypominamy również, że za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi nie tylko mandat i 10 punktów karnych, ale również pozbawienie prawa jazdy. Zatrzymanie prawa jazdy trwa 3 miesiące i w tym czasie kierowcy nie wolno kierować żadnym pojazdem, który wymaga uprawnień.

Autor: st. asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony