Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Już na początku sezonu motocyklowego stracił prawo jazdy

Data publikacji 14.04.2022

Ponad 100 km/h przez obszar zabudowany jechał 43-letni motocyklista, którego grudziądzcy policjanci wydziału ruchu drogowego „namierzyli” urządzeniem do pomiaru prędkości. Kierowca jednośladu został ukarany mandatem karnym i stracił prawo jazdy.

Wczoraj (13.04) policjanci grudziądzkiej „drogówki” podczas pełnienia służby dokonywali pomiaru prędkości jadących pojazdów w miejscowości Pieńki Królewskie. W trakcie tych działań urządzenie pomiarowe wskazało, że motocyklista jedzie z prędkością 106 km/h. Policjanci dali kierowcy znak do zatrzymania. 43-latek nie miał wątpliwości co do popełnienia wykroczenia. Przyznał, że jechał za szybko. W związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym aż o 56 km/h funkcjonariusze, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, nałożyli na motocyklistę mandat karny w wysokości 1500 zł i zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i  „zdjęcie nogi i ręki z gazu”. Pamiętajmy nie tylko o swoim bezpieczeństwie, ale również o bezpieczeństwie  innych uczestników ruchu drogowego.

Autor: asp. sztab. Magdalena Kulpa-Malinowska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony