Wiadomości

Pytając o godzinę miał inne intencje. Sprawca rozboju już usłyszał zarzut

Zarzut rozboju usłyszał 18-letni bydgoszczanin, który zaczepił nastolatka na ulicy. Grożąc mu zażądał od niego wydania telefonu komórkowego. Po kradzieży sprawca uciekł. Następnego dnia był już w rękach kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia.

Do rozboju na 15-latku doszło w minioną środę (13.04.2022) około godziny 8.40 na ulicy Swarzewskiej w Bydgoszczy. Wówczas zmierzającego do szkoły nastolatka zaczepił młody mężczyzna pytając o godzinę. Nie podejrzewający złych intencji 15-latek wyciągnął z kieszeni telefon komórkowy, by sprawdzić godzinę. Wówczas napastnik wyrwał mu z ręki telefon grożąc jednocześnie pozbawieniem życia w przypadku odmowy. Po zabraniu telefonu o wartości 3 tysięcy złotych sprawca uciekł.

Poszkodowany poszedł do szkoły i powiadomił personel placówki, a ten policję i rodziców. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Po ustaleniu okoliczności zdarzenia i rysopisu sprawcy śródmiejscy kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Już następnego dnia (14.04.2022) w godzinach porannych na bydgoskich Kapuściskach zatrzymali 18-latka podejrzewanego o ten czyn. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli skradziony telefon. Bydgoszczanin usłyszał zarzut rozboju.

Dzisiaj (15.04.2022) prokurator zastosował wobec 18-latka policyjny dozór. Napastnikowi za tego typu przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony