Wiadomości

Sprawca kradzieży nie uniknie odpowiedzialności

Policjanci z komendy w Świeciu rozliczyli mężczyznę podejrzanego o kradzież wiertarko-wkrętarki w jednym z marketów budowlanych na terenie miasta. W jego ustaleniu pomogła publikacja wizerunku sprawcy, którego zarejestrował sklepowy monitoring. 27-latek odpowie teraz przed sądem.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło 8 kwietnia około 11.40 w jednym z marketów budowlanych w Świeciu. W toku prowadzonego postępowania policjanci dotarli do monitoringu, z którego wynikało, że nieznany sprawca zabrał z marketu wiertarko-wkrętarkę, a następnie wyszedł nie płacąc za sprzęt.

Dzięki publikacji wizerunku złodzieja w lokalnych mediach, ustalono podejrzewanego o to przestępstwo mężczyznę. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Świecia.  

W piątek (22.04.22) kryminalni z komendy w Świeciu, na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, zatrzymali mężczyznę, a następnie postawili mu zarzut kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że mieszkaniec Świecia w przeszłości dopuścił się już podobnego przestępstwa, teraz za swój czyn odpowie w warunkach recydywy, dlatego grozi mu wyższa kara.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony