Wiadomości

Złodziejski duet stanie przed sądem

Data publikacji 26.04.2022

Sępoleńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzieże katalizatorów na terenie Więcborka i Sępólna Krajeńskiego. Wartość strat, spowodowania działaniem podejrzanych, oszacowana została na kwotę ponad 7 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Od grudnia ubiegłego roku do marca sępoleńscy policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach katalizatorów z samochodów na terenie Więcborka i Sępólna Krajeńskiego. Celem złodziei padały pojazdy różnych marek. Policjanci, zwalczający przestępczość przeciwko mieniu sępoleńskiej komendy, w ubiegłym tygodniu ustalili personalia mężczyzn, podejrzewanych o udział w tych zdarzeniach. Okazali się nimi 37-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego oraz 34-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego. Amatorzy cudzego mienia zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

Kryminalni ustalili, że przestępczy duet nie zawsze działał razem. Początkowo mieszkaniec powiatu sępoleńskiego kradł sam, dopiero później dołączył do niego 37-latek. W piątek (22.04.22) mundurowi młodszemu z zatrzymanych mężczyzn przedstawili łącznie 5 zarzutów, w tym dotyczące kradzieży oraz jej usiłowania. Jego starszy kolega natomiast odpowie za 3 tego typu przestępstwa. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 7 tysięcy złotych. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, za przestępstwo kradzieży grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Dodatkowo złodziejski duet odpowie także za kradzież katalizatora z volkswagena bora, która miała miejsce w Sępólnie Krajeńskim. Z uwagi na wartość strat, w tym przypadku zostanie skierowany przeciwko nim wniosek o ukaranie do sądu.

Autor: asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony