Wiadomości

Odpowiedzą za kradzież i paserstwo

Data publikacji 27.04.2022

Policjanci z Barcina zatrzymali czterech mężczyzn, przy czym dwaj są podejrzani o kradzieże, a pozostali o paserstwo. Łupem sprawców padły ramki rusztowań budowlanych, na które z łatwością znaleźli kupców. Sprawa znajdzie finał w sądzie

W ubiegłym tygodniu barcińscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieżach, do jakich doszło na terenie dwóch miejscowości w gminie Barcin. W pierwszym przypadku pokrzywdzony utracił 12 ramek rusztowania oraz różnego rodzaju elementy stalowe o łącznej wartości około 2 300 zł. Natomiast drugiemu skradziono 14 ramek rusztowania o wartości 1 000 zł. Policjanci przyjęli stosowne zawiadomienia i rozpoczęli poszukiwania sprawców, którzy w dniu zgłoszenia pozostawali nieznani.

Barcińscy kryminalni skrupulatnie gromadzili materiał dowodowy. Na jego podstawie wytypowali sprawców obu tych przestępstw. W poniedziałek (25.04.22) mieszkańcy gminy Łabiszyn (w wieku 18 i 26 lat) zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży.

Dalsze czynności, podjęte przez kryminalnych, doprowadziły do ustalenia, komu mężczyźni sprzedali skradzione mienie. Do sprawy zostali zatrzymani dwaj 26-latkowie. Pierwszego z nich policjanci zatrzymali w godzinach porannych na terenie łabiszyńskiej gminy. W rezultacie przeszukania jego garażu, zabezpieczyli 12 ram rusztowań. Drugi, tego samego dnia, sam stawił się do komisariatu ze skradzionymi rusztowaniami. Obaj usłyszeli zarzut paserstwa.  

O losie całej czwórki zadecyduje sąd, do którego trafią akty oskarżenia. Zarówno za kradzież, jak i paserstwo, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Autor: podkom. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Ramki rusztowań
  • Ramki rusztowań stoją pod ścianą
  • Rusztowania stoją oparte o ścianę
Powrót na górę strony