Wiadomości

Obywatelskie ujęcie kompletnie pijanego kierowcy

Obywatelskim ujęciem zakończyła się niebezpieczna jazda pijanego kierowcy. Mężczyzna został przekazany policjantom, którzy ustalili, że w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Wczoraj (28.04.22) około 18.00 dyżurny rypińskiej policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego w miejscowości Charszewo, gm. Rogowo. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że jadąc swoim samochodem zauważył, jak jadące przed nim renault porusza się po drodze tzw. slalomem, a następnie, skręcając w prawo zjechał na lewo i zatrzymał się na poboczu. Wszystko wskazywało na to, że kierowca jest nietrzeźwy. Świadek całego zdarzenia natychmiast zareagował. Zatrzymał swój pojazd i podbiegł do kierowcy renault, wyłączył silnik i zabrał kluczyki. O całym zajściu powiadomił policję i pozostał na miejscu do czasu przyjazdu funkcjonariuszy.

Alkomat potwierdził przypuszczenia świadka. Okazało się, że 43-latek, który poruszał się renault miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

To już kolejny taki przypadek, kiedy obywatele reagują na zachowania niebezpieczne i niezgodne z prawem. Niewykluczone, że dzięki prawdziwie obywatelskiej postawie nie doszło do kolejnej drogowej tragedii.

Sprawcy, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

Autor: asp. szt. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony