Wiadomości

Pomimo upływu czasu kara ich nie minęła

Data publikacji 29.04.2022

Dwaj poszukiwani przez policję zostali zatrzymani, gdy ”postawili nogę” na terenie kraju. Funkcjonariusze z Inowrocławia przypilnowali ich i oddali w ręce wymiarowi sprawiedliwości.

Wczoraj (28.04.22) inowrocławscy kryminalni przeprowadzili dwie dynamiczne akcje, podczas których zatrzymali poszukiwanych mężczyzn. Obaj unikali kontaktu z policją od 2018 roku, a przebywali za granicą.

Jeden z mężczyzn, 32-letni mieszkaniec Inowrocławia, przebywał w Niemczech, bo chciał uniknąć odpowiedzialności za niespłacanie alimentów. Poszukiwała go prokuratura celem tymczasowego aresztowania, ponieważ uchylał się od wykonania obowiązku, do którego był zobowiązany. Z pewnością sądząc, że wszyscy już o nim zapomnieli wczoraj (28.04.22) w nocy przekroczył polsko-niemiecką granicę. Chwilę po tym ujęli go inowrocławscy kryminalni, którzy doskonale znali zamiary poszukiwanego. Bezpośrednio po zatrzymaniu trafił na przesłuchanie do prokuratora, który zdecyduje o jego dalszych losach.

Drugi z mężczyzn, 27-letni inowrocławianin, wrócił do rodzinnego miasta po pobycie w Holandii. Na niego również czekali kryminalni. Namierzyli go, gdy pojawił się w domu. Za kradzieże miał do odbycia trzy miesiące za kratami.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony