Wiadomości

Policjanci interweniowali w czasie wolnym od służby

Dzięki reakcji policjantów żnińskiej "patrolówki', dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Funkcjonariusze interweniowali w czasie wolnym od służby.

W miniony czwartek (28.04.22), w godzinach popołudniowych, policjant z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, będąc po służbie, robił zakupy w jednym z marketów na terenie Żnina. Wówczas jego uwagę zwróciło zachowanie innego klienta. Policjant zaczął podejrzewać, że będzie chciał on ukraść asortyment, który miał w koszyku. Zaczął go więc obserwować. Wtedy spostrzegł, że w przedsionku przy wejściu, pomiędzy drzwiami automatycznymi, znajduje się drugi młody mężczyzna, który nie wszedł do sklepu i cały czas trzymał telefon przy uchu. Z doświadczenia zawodowego wiedział, że tak właśnie działają złodzieje. Funkcjonariusz przed sklepem spotkał kolegę z patrolu, który także był poza służbą. Podzielił się z nim swoimi spostrzeżeniami.

Efekt współdziałania tej dwójki mógł być tylko jeden. Złodzieje zostali zatrzymani podczas, gdy próbowali oddalić się ze sklepu ze skradzionym towarem, bowiem 22-latek otworzył drzwi wejściowe, umożliwiając 19-latkowi opuszczenie marketu z ominięciem linii kas.

Asortyment o wartości blisko 650 złotych wrócił na półki sklepowe, a sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Ponadto mundurowi ustalili, że 19-latek dopuścił się kradzieży w tym samym sklepie kilka dni wcześniej. Wówczas, jego łupem padły produkty o łącznej wartości ponad 500 złotych.

W piątek (29.04.22) zatrzymani usłyszeli zarzuty. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Autor: podkom. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony