Wiadomości

Policjanci w Radiu PIK

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy kolejny już raz wzięli udział w audycji Radia PiK. Respektowanie nowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa pieszych, rozpoczęcie sezonu motocyklowego i rowerowego oraz nietrzeźwi kierowcy na polskich drogach, to główne tematy poruszane podczas audycji.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy  wzięli udział w audycji Radia PiK z cyklu „Pytać każdy może”.

Tym razem mowa była o respektowaniu przepisów dotyczących ruchu pieszych, bezpieczeństwa rowerzystów oraz nietrzeźwych kierowców na drogach woj. kujawsko-pomorskiego.
Na te i inne tematy, na antenie Radia PiK rozmawiali policjanci z bydgoskiej „drogówki”. Funkcjonariusze odpowiadali na pytania słuchaczy oraz wyjaśniali wątpliwości związane z interpretacją przepisów.

Policjanci przypomnieli, że zgodnie z nowelizacją przepisów Prawo o ruchu drogowym piesi zyskali dodatkowe przywileje, jak również nowe obowiązki. Natomiast kierujący zostali zobowiązani do zachowania jeszcze większej ostrożności, zmniejszenia prędkości przed przejściami dla pieszych i bezwzględne ustąpienie pierwszeństwa osobie znajdującej się na przejściu dla pieszych jak i wchodzącej na nie.

W podsumowaniu policjanci zaapelowali o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze oraz o wzajemny szacunek do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Audycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy.
 

 

Autor: mł. asp. Agnieszka Bubień
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony