Wiadomości

Pogadanka dotycząca ,,mowy nienawiści" w koronowskim liceum

Data publikacji 11.05.2022

Stereotyp-Uprzedzenie-Dyskryminacja w skrócie SUD te słowa były kluczowym zagadnieniem w dzisiejszej prelekcji w koronowskim Liceum Ogólnokształcącym imienia Leona Wyczółkowskiego.

O tym skąd bierze się dyskryminacja oraz jak nie poddać się stereotypom mieli szansę dowiedzieć się uczniowie klas I, II i III licealnych, dzięki pogadance zorganizowanej przez mł.asp. Sandrę Mindak z Komisariatu Policji w Koronowie wspólnie z mł.asp. Rafałem Wohlfeil i sierż. Karoliną Kasprzyk z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy w ramach Planu działań Policji w zakresie przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość.

Mł.asp. Rafał Wohlfeil wspólnie z sierż. Karoliną Kasprzyk przeprowadzili ciekawą prelekcję, w której poruszyli wrażliwą tematykę, opowiadając o przyczynach dyskryminacji oraz jak z nią walczyć. Ciekawe pomysły o dobrych i złych stereotypach podawane przez licealistów zapadną w pamięci funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej w Bydgoszczy na długo. Uświadamianie młodzieży o źródłach problemu to jedno z głównych zadań policyjnych profilaktyków.  

Wiedza i obycie z tematem konsekwencji prawnych dyskryminacji, mowy nienawiści  czy propagowania zakazanych systemów totalitarnych, pozwoli tym młodym jeszcze osobom zrozumieć skalę i powagę problemu. 

Ponadto jako temat niespodzianka mł.asp. Sandra Mindak chcąc połączyć dwa zgoła inne zagadnienia, wykorzystała ciekawość uczniów i chęć poznania zawodu policjanta, prezentując zasady oraz etapy postepowania kwalifikacyjnego jakie trzeba spełnić chcąc wstąpić w szeregi Policji.

Autor: mł. asp. Sandra Mindak/ KP Koronowo
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Policjanci prowadzą pogadankę z uczniami siedzącymi w klasie szkolnej.
  • Uczestnicy podczas zajęć.
  • Policjantka stoi przed uczniami siedzącymi w klasie szkolnej.
Powrót na górę strony