Wiadomości

Na hulajnodze - o wiele za szybko

Według obowiązujących przepisów na hulajnodze elektrycznej można się poruszać z maksymalną prędkością 20 km/h. Policjanci grudziądzkiej grupy Speed zatrzymali kierującego taką hulajnogą, który poruszał się znacznie szybciej.

Wczoraj na ul. Południowej w Grudziądzu funkcjonariusze grudziądzkiej drogówki prowadzili działania na ulicy Południowej. W pewnym momencie zauważyli, zbliżającego się do nich z dość dużą prędkością, mężczyznę na hulajnodze elektrycznej. Policjanci realizowali w tym czasie zadania związane z pomiarem prędkości. Postanowili sprawdzić z jaką prędkością porusza się ten mężczyzna. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy okazało się, że zarejestrowali prędkość 50 km/h, czyli o 30 za dużo dla tej kategorii pojazdu.

W związku z popełnionym wykroczeniem 21-letni mieszkaniec Grudziądza został ukarany mandatem karnym w kwocie 400 zł.

Przypominamy!

Zarówno hulajnoga elektryczna, urządzenie transportu osobistego, jak też urządzenia wspomagające ruch zyskały w ustawie – Prawo o ruchu drogowym swoją definicję, a osoby je użytkujące mają zarówno prawa, jak i obowiązki. Należy podkreślić, że hulajnoga elektryczna i urządzenie transportu osobistego w znowelizowanych przepisach mają status pojazdu.

ZASADY KORZYSTANIA M.IN. Z HULAJNÓG ELEKTRYCZNYCH

Autor: mł. asp. Łukasz Kowalczyk
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony