Wiadomości

Wspólne patrole w sprawie ochrony lasów na terenie Dąbrowy Chełmińskiej

Data publikacji 12.05.2022

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Fordonie i funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Toruń systematycznie organizują wspólne patrole. Działania te mają między innymi zapobiec nielegalnej wycince i kradzieżom drzewa z lasu.

W związku ze złagodzeniem obostrzeń w trakcie trwania epidemii i zgodnie z opracowanym planem współpracy Straży Leśnej z Nadleśnictwa Toruń z Komisariatem Policji w Fordonie na rok 2022 przeprowadzono wspólne działania na terenie gminy Dąbrowa Chełmińska. 

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Fordonie mł. asp. Tomasz Mechliński we wspólnym patrolu sprawdzał osoby wywożące drewno z lasu, kontrolując wymagane dokumenty i zezwolenia oraz stan techniczny pojazdów przewożących drewno. 

W trakcie kontroli sprawdzana była też trzeźwość kierujących pojazdami, która przebiegła bez uwag. Spotkanie dzielnicowego i funkcjonariusza Straży Leśnej z Nadleśnictwa Toruń z pracownikami dokonującymi wycinki drzew było też okazją do zorganizowania pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas wykonywania prac leśnych przy użyciu ciężkiego sprzętu. 

Autor: podkom. Łukasz Lewandowski KP Fordon
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

  • policjant stoi obok policyjnego radiowozu i straży leśnej
  • policjant rozmawia z mężczyzną przy maszynie
  • policjant i strażnik leśny stoją przy maszynie do wycinki drzew
Powrót na górę strony