Wiadomości

Z narkotykami i pod ich wpływem zatrzymany przez mundurowych z Kcyni

Data publikacji 16.05.2022

Ponad 30 gramów amfetaminy zabezpieczyli od kontrolowanego kierowcy policjanci z komisariatu w Kcyni. 35-latek usłyszał też zarzuty za prowadzenie pojazdu pod wpływem zabronionych środków. Teraz decyzje w jego sprawie zapadną w sądzie.

Policjanci z kcyńskiego komisariatu po zakończeniu interwencji, prowadzonej na terenie Szubina, wracali do swojej jednostki, kiedy ich uwagę zwróciło audi prowadzone przez znanego im służbowo 35-latka.

Kierowca był bardzo nerwowy, a pozostałość białego proszku pod nosem świadczyła, że mógł wcześniej zażywać zabronione środki. To, że tak faktycznie było, potwierdził narkotester, który wykazał w organizmie kontrolowanego amfetaminę. Po nocy spędzonej w areszcie podejrzany usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu pod działaniem środków odurzających. Mieszkaniec szubińskiej gminy odpowie też za posiadanie ponad 30 gramów amfetaminy, którą, jak się okazało, widząc radiowóz wyrzucił przez okno auta.

35-latek z popełnionych przestępstw będzie tłumaczył się w sądzie, a zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu do 3 lat pozbawiania wolności.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony