Wiadomości

Policyjny dron obserwował zachowanie kierowców w rejonie przejść dla pieszych

Policyjny dron zaobserwował 8 wykroczeń związanych z niestosowaniem się przez kierujących samochodami do przepisów ruchu drogowego w rejonie przejść dla pieszych znajdujących się na ulicy Szubińskiej w Bydgoszczy.

Pieszy to równoprawny uczestnik ruchu drogowego i też chce być bezpieczny na drodze. Piesi należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zapewnienie im bezpieczeństwa należy do priorytetów bydgoskich policjantów. Stąd też liczne działania i apele do kierowców o zwracanie uwagi i zwiększenie ostrożności podczas jazdy w rejonie przejść dla pieszych. Niestety, jak pokazuje poniższy film, w dalszym ciągu kierowcy nie jadą zgodnie z przepisami w rejonie przejść dla pieszych.

Wykroczenia, na które funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę to m.in. omijanie pojazdu ustępującego pierwszeństwa pieszym czy wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi.

Podczas działań prowadzonych w rejonie przejść dla pieszych znajdujących się na ulicy Szubińskiej w Bydgoszczy policjanci ruchu drogowego ujawnili łącznie 8 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych. Wszyscy zostali ukarani mandatem karnym.

Oprócz przestrzegania przepisów ruchu drogowego ważne jest także wzajemne zrozumienie i poszanowanie wszystkich grup uczestników ruchu drogowego. Każdy z nas ma prawo do znajdowania się na drodze, poruszania się po niej, a przede wszystkim każdy z nas ma prawo do bycia na tej drodze bezpiecznym.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Film https://youtu.be/ZzCtyCAUuTw

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony