Wiadomości

"MŁODY KIEROWCA - BEZPIECZNY KIEROWCA”

Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy przeprowadziła cykl szkoleń dla uczniów Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Młodzież dowiedziała się o konsekwencjach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz jakie są najczęściej popełniane błędy na drodze. Dzięki taki spotkaniom młodzi użytkownicy dróg wiedzą jak unikać zagrożeń i zadbać o swoje bezpieczeństwo.

W dniach 18 i 19 maja 2022 r., mł. asp. Agnieszka Bubień z WRD KWP w Bydgoszczy przeprowadziła  cykl szkoleń dla młodzieży Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Tematem przewodnim spotkań było hasło "Młody kierowca - bezpieczny kierowca” oraz wpływ alkoholu i narkotyków na bezpieczeństwo.

W trakcie zajęć policjantka przybliżyła uczniom najczęściej popełniane błędy wynikające z braku doświadczenia za kierowcą i jakich zachowań się wystrzegać, aby nie narazić się na odpowiedzialność karną. Wszystko oczywiście w oparciu o obowiązujące przepisy zawarte w kodeksie drogowym.

Funkcjonariuszka tłumaczyła, że kierowca odpowiedzialny jest również za swoich pasażerów. Uczniowie zapoznali się z konsekwencjami jakie grożą za nieprzestrzeganie przepisów i dowiedzieli się co oznacza mandat i punkty karne. Słuchacze mogli również rozwiązać rozrysowane sytuacje na toruńskich skrzyżowaniach, które nastręczają, nawet doświadczonym kierowcom, wielu emocji i budzą kontrowersje. Takie zajęcia to również znakomita okazja do zapoznania się ze zdjęciami ze zdarzeń drogowych i zaznajomienia z historią konkretnych kolizji czy wypadków. To znakomicie obrazuje popełniane błędy oraz ich skutki. Cykl spotkań przewidziany jest również w nowym roku szkolnym 2022/2023.

Dzięki takim spotkaniom młodzi ludzie, którzy wsiadają za kierownicę mają świadomość jakie zagrożenia i konsekwencje niosą za sobą nieodpowiedzialne i brawurowe zachowania. W

Wszystkie szkoły zainteresowane podobnymi zajęciami dotyczącymi przepisów ruchu drogowego zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, ul. Poniatowskiego 5, tel. 47 751 53 90.

 

 

Autor: mł. asp. Agnieszka Bubień
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony