Wiadomości

I „mleko się rozlało”, wpadła oszustka

Data publikacji 20.05.2022

Osiem lat więzienia grozi za oszustwo. Na taką karę naraziła się 29-letnia kobieta. Oszukała inną kobietę na… mleko dla dziecka.

W marcu kruszwicki komisariat został powiadomiony o oszustwie za pośrednictwem jednego z serwisu ogłoszeniowego. Mieszkanka Kruszwicy zamówiła dwie puszki mleka modyfikowanego w proszku dla dziecka. Na konto sprzedającej przelała 70 zł. Towaru się nie doczekała i zwrotu pieniędzy też nie. „Tradycyjnie” jak to bywa w tego typu przestępstwach, kontakt ze sprzedającą się urwał.   Policjanci prowadząc ustalenia do sprawy wspólnie z bankiem doszli do tego kto założył konto na które wpłynęły środki. Tym sposobem namierzyli 29-letnią mieszkankę województwa podlaskiego, znaną policji z licznych notowań za przestępstwa przeciwko mieniu, w tym oszustw. W kwietniu tamtejsi policjanci w ramach pomocy prawnej dotarli do kobiety i przesłuchali ją w charakterze podejrzanej. Usłyszała ona zarzut oszustwa.

Pomimo niewysokiej kwoty jaką „zarobiła” odpowie za przestępstwo. Dziś (20.05) kruszwicka policja zakończyła sprawę aktem oskarżenia. To oznacza, że kobieta stanie przed sądem. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.  

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony