Wiadomości

Zabawa w wybijanie szyb, to nie jest dobry pomysł

Data publikacji 20.05.2022

Inowrocławska policja skompletowała materiały dotyczące wybicia 20 szyb wartości 5 tys. zł w jednej z miejscowych firm. Sprawę będzie rozpatrywał sąd rodzinny i nieletnich, bo udział w tej niezbyt mądrej zabawie mogły brać dzieci

W ubiegłym tygodniu (12.05) policjanci z Inowrocławia zostali powiadomieni o uszkodzeniu mienia w jednej z firm na terenie miasta, poprzez powybijanie szyb. Właściciel, który złożył zawiadomienie o przestępstwie doliczył się zbitych 20 szyb, które wycenił na 5 tys. zł.  

Policjanci zebrali informacje na temat zdarzenia i zabezpieczyli nagranie z monitoringu. Już następnego dnia napłynęło kolejne zgłoszenie, że w rejonie firmy kręcą się jakieś osoby. Dyżurny skierował w to miejsce patrol, który gdy tylko tam dotarł dowiedział się od stróża, że ten ujął jakiegoś chłopca.  

Patrol ustalił, że to 9-latek, który jak się okazało, wraz z kolegami w wieku 6 i 8 lat,  może mieć związek z powybijanymi szybami. Zgromadzone materiały w tej sprawie inowrocławscy kryminalni przekazują dziś (20.05) do sądu rodzinnego i nieletnich. Ten bowiem zajmie się jej rozpatrzeniem i "prześwietli" sposób spędzania czasu wolnego nieletnich. Jeśli potwierdzi się to, że ta trójka ma z tym związek, ich zachowanie będzie rozpatrywane w kategorii demoralizacji.  

Przy okazji tej sprawy policja zadaje pytanie rodzicom. Czy wiesz w co, z kim i gdzie bawi się Twoje dziecko? Czy, aby nie należy wzmóc nadzór nad swoim dzieckiem? Niekiedy zabawy mogą przybrać niespodziewany obrót i zakończyć się nawet tragedią. To na rodzicach spoczywa obowiązek opieki!

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony