Wiadomości

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy w programie pt. „Rozmowa Dnia” w TVP Bydgoszcz

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy kolejny już raz wziął udział w programie pt. „Rozmowa Dnia” w TVP Bydgoszcz. Tym razem mowa była o filmie profilaktycznym pt. " MÓJ BŁĄD MOŻE KOSZTOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE!!!", który nagrali policjanci z KWP Bydgoszczy przy współpracy z Zakładem Karnym w Potulicach.

Wczoraj (18.05.2022r.) st. asp. Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy oraz ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber z Zakładu Karnego w Potulicach wzięli udział w programie pt. „Rozmowa Dnia” w TVP Bydgoszcz. Tym razem mowa była o wspólnym projekcie jakim jest film profilaktyczny pt. " MÓJ BŁĄD MOŻE KOSZTOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE!!!",  który nagrali policjanci z KWP Bydgoszczy przy współpracy z Zakładem Karnym w Potulicach.
Nietrzeźwi kierujący to nadal śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez kujawsko-pomorskich policjantów nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami znajdując się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu.
Celem nagranego filmu jest przedstawienie skutków i sankcji kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz próba odpowiedzi na pytania: Czy do tych tragedii musiało dojść oraz jak zmieniło się życie osób, które w sposób nieodpowiedzialny zachowały się na drodze?
Pomimo, że wśród kierowców istnieje bardzo duża świadomość dotycząca prowadzenia pojazdów przez osoby nietrzeźwe – zdecydowana większość kierowców deklaruje, że nie wolno pić alkoholu, jeśli zamierza się kierować pojazdem – to jednak nadal nietrzeźwi kierowcy stanowią duże zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Autor: st. asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Film Rozmowa dnia TVP3 Bydgoszcz 18.05.2022

Film Mój Błąd Może Kosztować Ludzkie Życie

Powrót na górę strony