Wiadomości

Próbował handlować podrobioną odzieżą

Policyjna kontrola na inowrocławskiej giełdzie ujawniła stoisko, na którym 32-letni mężczyzna miał podróbki odzieży. Cały towar został zabezpieczony, a sprzedawca usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa.

Funkcjonariusze inowrocławskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją uzyskali informację, że na giełdzie towarowej prowadzony jest handel „lewą” odzieżą. W niedzielę (22.05.22) policjanci przeprowadzili tam kontrolę. Dokładne sprawdzenie potwierdziło, że koszulki i spodenki sportowe z logiem różnych marek mają podrobione znaki towarowe.

Policjanci zabezpieczyli cały asortyment - 210 sztuk odzieży. Handlujący nią 32-letni cudzoziemiec został zatrzymany do wyjaśnienia. Po zebraniu materiału dowodowego, jeszcze tego samego dnia, usłyszał zarzut z ustawy Prawo własności przemysłowej. Męzczyzna odpowie za usiłowanie handlu podrobionymi rzeczami. Grozi mu nawet kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz przepadek zabezpieczonej odzieży.

Policjanci apelują, by nie dać się zwieść oszustom! Oferowana przez nich odzież posiada naszywki, ale nie są one autentyczne. Płacimy za towar podrobiony, który szybciej się zużywa, traci fason, czy kolor. Towar oryginalny ma znaki towarowe na suwakach, guzikach oraz prawidłowo oznaczone etykiety, które są wszywane w określonych miejscach, a nie przypadkowych.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony