Wiadomości

Po raz kolejny policyjny dron obserwował zachowanie kierowców w rejonie przejść dla pieszych

Policyjny dron zaobserwował osiem wykroczeń związanych z niestosowaniem się przez kierujących samochodami do przepisów ruchu drogowego w rejonie przejść dla pieszych znajdujących się na ulicy Wyszyńskiego w Bydgoszczy.

Pieszy to równoprawny uczestnik ruchu drogowego i też chce być bezpieczny na drodze. Piesi należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zapewnienie im bezpieczeństwa należy do priorytetów bydgoskich policjantów. Stąd też liczne działania i apele do kierowców o zwracanie uwagi i zwiększenie ostrożności podczas jazdy w rejonie przejść dla pieszych. Niestety, jak pokazuje poniższy film, w dalszym ciągu kierowcy nie jadą zgodnie z przepisami w rejonie przejść dla pieszych.

Wykroczenia, na które funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę to m.in. wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi.

Podczas działań prowadzonych w rejonie przejść dla pieszych znajdujących się na ulicy Wyszyńskiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Głowackiego w Bydgoszczy policjanci ruchu drogowego ujawnili łącznie osiem tego rodzaju wykroczeń popełnionych przez kierujących. Sześciu z nich zostało ukaranych mandatem karnym, a dwóch pouczono.

Oprócz przestrzegania przepisów ruchu drogowego ważne jest także wzajemne zrozumienie i poszanowanie wszystkich grup uczestników ruchu drogowego. Każdy z nas ma prawo do znajdowania się na drodze, poruszania się po niej, a przede wszystkim każdy z nas ma prawo do bycia na tej drodze bezpiecznym.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Film https://youtu.be/6d7vh_MYZUc

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony