Wiadomości

Bydgoska policjantka uczestniczyła w „Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych”

Data publikacji 26.05.2022

Młodszy aspirant Dominika Radka-Jędrkiewicz z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście uczestniczyła w drugiej części XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2022, które odbyły się w miniony weekend w Centrum Sportowym Zawisza Bydgoszcz oraz na bydgoskim Torbydzie.

„Olimpiady Specjalne – Polska” są stowarzyszeniem sportowym zajmującym się realizacją światowego programu polegającego na organizowaniu treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Młodszy aspirant Dominika Radka-Jędrkiewicz od ponad 10 lat bierze czynny udział w organizacji „Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych” (The Law Enforcement Torch Run for Special Olympics), którego celem jest działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat w wielu krajach naszego globu powstały i działają organizacje, których założycielami i członkami są ludzie na co dzień zajmujący się wdrażaniem i egzekwowaniem prawa, a więc: policjanci, sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, strażnicy graniczni, więzienni, miejscy a nawet strażacy.

Honorowym Przewodniczącym organizacji, od jej pierwszych dni jest zawsze urzędujący Komendant Główny Policji.

Jednym z prężnie działających członków organizacji jest policjantka z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście. Jest to osoba o wielkiej energii i zmyśle organizacyjnym jednocześnie wrażliwa i pełna empatii, tak ważnej w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

Autor: mł. asp. Dominika Radka-Jędrkiewicz
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Kobieta i mężczyzna biegną razem trzymając pochodnię
  • Grupa osób stoi w dwurzędzie na płycie stadionu.
  • Kobieta i mężczyzna stoją trzymając wspólnie pochodnię. W tle inne osoby.
  • Zdjęcie grupowe uczestników na płycie stadionu.
Powrót na górę strony