Wiadomości

Próbował przekupić policjantów

Data publikacji 26.05.2022

Policjanci z Tucholi zatrzymali 59-latka, który usiłował ich przekupić. Za przekroczenie dozwolonej prędkości miał zapłacić mandat. Wybrał jednak łapówkę, dlatego usłyszał zarzut.

We wtorek (24.05.22) policjantów drogówki” można było spotkać w Tucholi na ul. Głównej. Właśnie tam, funkcjonariusze kontrolowali prędkość poruszających się aut. W pewnym momencie mundurowi zauważyli audi, które szybko zbliżało się w ich kierunku. Policjanci zmierzyli jego prędkość. Okazało się, że pojazd porusza się z szybkością 77 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kierowca został zatrzymany do kontroli.

Mundurowi poinformowali 59-latka, że za wykroczenie, które popełnił zostanie ukarany mandatem, a jego konto zasilą punkty. Mężczyzna wybrał inną drogę. Wyjął z portfela 200 zł i wręczył je policjantowi. Policjanci poinformowali kierowcę, że popełnił przestępstwo i został zatrzymany.

Jeszcze tego samego dnia 59-latek usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Dodatkowo mężczyzna będzie musiał tłumaczyć się przed sądem za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Autor: mł. asp. Łukasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony