Wiadomości

Surowe konsekwencje brawury uwiecznionej przez innego kierowcę

Data publikacji 30.05.2022

27-latek z powiatu rypińskiego za nic miał przepisy ruchu drogowego. Jadąc drogą wojewódzką w krótkim czasie złamał cztery przepisy drogowe. Na szczęście jego niebezpieczną jazdę zarejestrowała kamerka samochodowa zamontowana w innym aucie. Dlatego teraz będzie musiał słono za to zapłacić.

Do Komendy Powiatowej Policji w Rypinie zgłosił się zbulwersowany świadek, który na swojej kamerce samochodowej nagrał kierowcę BMW wykonującego niebezpieczne manewry na drodze. Policjanci zabezpieczyli nagranie i przeanalizowali popełnione przez niego wykroczenia. Jak się okazało, nieodpowiedzialny kierowca dwukrotnie przekroczył linię ciągłą i wyprzedzał inne auta pomimo obowiazującego w tym miejscu zakazu, a na dodatek uczynił to na skrzyżowaniu.  Był nim 27-latek z powiatu rypińskiego.

Nieodpowiedzianym kierowca okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu. W miniony piątek (27.05.22) policjanci wykonali z nim nezbędne czynności i za brawurową jazdę, podczas której popełnił cztery wykroczenia ukarali mandatem w wysokości 3 400 zł oraz nałożyli 15 punktów.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność. Jak wynika z ostatnich danych, w tym roku niewłaściwe wyprzedzanie znajduje się na czwartym miejscu jako przyczyna wypadków na kujawsko-pomorskich drogach. Należy podkreślić, że jest ono wyjątkowo groźnym manewrem, ponieważ liczba ofiar śmiertelnych w wyniku niewłaściwego wyprzedzania plasuje się na drugim miejscu pod względem ilości.

Autor: asp. szt. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony