Wiadomości

Rajd rowerowy w ramach „Akademii Bezpieczeństwa”

Data publikacji 02.06.2022

Bydgoscy policjanci i strażnicy miejscy, w ramach „Akademii Bezpieczeństwa”, zorganizowali rajd rowerowy dla czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej przy ulicy Bałtyckiej w Bydgoszczy. Uczniowie po pokonaniu trasy zdawali egzamin praktyczny na kartę rowerową.

Dzisiaj (02.06.2022) w ramach „Akademii Bezpieczeństwa” Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, wspólnie ze Strażą Miejską w Bydgoszczy, przeprowadził rajd rowerowy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 32 w Bydgoszczy. Rajd odbywał się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Uczestnicy, w grupach po 15 rowerzystów, przejechali trasę ze szkoły mieszczącej się przy ulicy Bałtyckiej 59 do Miasteczka Rowerowego w Myślęcinku, korzystając przy tym ze ścieżek rowerowych.

Około 70 dzieci - uczestników rajdu – po przejechaniu trasy zdawało praktyczną cześć egzaminu na kartę rowerową. Egzamin przeprowadzili nauczyciele posiadający specjalne przeszkolenie w zakresie ruchu drogowego przy asyście policjantów.

Na zakończenie dla dzieci zostało przygotowane ognisko, w którym mogły upiec sobie kiełbaski. Po małym posiłku ponownie wsiadły na rowery i wróciły do szkoły.

Autor: asp. szt. Sławomir Nowak/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

  • policjant na motocyklu jedzie ulicą. w oddali na chodniku dzieci prowadzą rowery
  • dwie strażniczki miejskie jadą na rowerach
  • dzieci jadą na rowerach na ścieżce rowerowej
  • policjant unosi rękę do góry. Dzieci na rowerach się przyglądają
  • policjant unosi rękę do góry. Dzieci na rowerach się przyglądają
  • strażniczka miejska i policjant patrzą na dzieci na rowerach
Powrót na górę strony