Wiadomości

Zarzuty po publikacji monitoringu

Data publikacji 07.06.2022

Policjanci z toruńskiej komendy poszukiwali mężczyzny, który ukradł perfumy i pobił pracownika ochrony. Wizerunek sprawców zarejestrowały kamery monitoringu. Po publikacji zdjęć w mediach mężczyzna sam zgłosił się do komendy. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

Policjanci z toruńskiej komendy poszukiwali sprawcy przestępstwa, do jakiego doszło 31 maja tego roku w jednej z drogerii przy ul. Poznańskiej. Około 17:00 do sklepu wszedł mężczyzna i zabrał z półki perfumy o łącznej wartości blisko 1 200 zł, a następnie, nie płacąc za towar zamierzał wybiec.

Pracownik ochrony, widząc całą sytuację usiłował go zatrzymać, jednak złodziej zaczął się szarpać, po czym go pobił i zdołał uciec. Po publikacji monitoringu, do funkcjonariuszy zgłosiły się osoby, które przekazały istotne informacje o jego tożsamości. Mężczyzna najprawdopodobniej spodziewał się, że wkrótce zostanie zatrzymany i sam zgłosił się do jednostki policji. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej. Może mu za to grozić do 10 lat więzienia.

Autor: asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony