Wiadomości

Policjanci pilotowali auto z rodzącą kobietą

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi pilotowali samochód z rodzącą kobietą. Dzięki działaniom funkcjonariuszy przyszła mama w porę dotarła do szpitala. Chwilę później na świat przyszedł zdrowy maluszek.

W niedzielę (5.06.22) przed 15:00 dyżurny tucholskiej komendy otrzymał informację z centrum powiadamiania ratunkowego o mężczyźnie, który prosił o pomoc w zapewnieniu pilotażu jego auta. Kierowca, dzwoniąc na numer alarmowy 112, poinformował, że jego żona zaczęła rodzić i jedzie z nią do szpitala w Świeciu.

Dyżurny natychmiast skontaktował się telefonicznie ze zgłaszającym i po ustaleniu jego lokalizacji polecił mu, aby ten zawrócił i kierował się do szpitala w Tucholi, który znajduje się bliżej. Mężczyzna posłuchał rad policjanta i zawrócił. W tym czasie, na trasę Tuchola - Świecie został skierowany patrol tucholskiej "drogówki", który napotkał wskazany samochód na rogatkach Tucholi. Mundurowi, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, rozpoczęli pilotaż auta z rodzącą kobietą.

Dzięki ich działaniom przejazd przez miasto przebiegł szybko i sprawnie. Przyszła mama na czas dotarła do tucholskiego szpitala, gdzie została przekazana w ręce medyków. Jej mąż podziękował policjantom za pomoc.Chwilę później urodziło się zdrowe dziecko.

Rodzicom gratulujemy, a maluszkowi życzymy wszystkiego najlepszego!

 

 

 

 

Autor: mł. asp. Łukasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony