Wiadomości

Grupa SPEED namierzyła kierowcę z zakazem

Data publikacji 08.06.2022

Policjanci grupy SPEED ze Świecia zatrzymali kierowcę, który zdecydował się na jazdę, pomimo orzeczonego wobec niego zakazu. 38-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (7.06.22) policjanci świeckiej grupy SPEED kontrolowali prędkość z jaką poruszały się samochody w Świeciu na ul. Sienkiewicza. Po 19.00 zarejestrowali wykroczenie, polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości przez kierowcę skody octavia. Mieszkaniec powiatu toruńskiego jechał z prędkością 71 km/h, na odcinku, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi "pięćdziesiąt" w związku ze znakiem „obszar zabudowany”.

38-latek został zatrzymany do kontroli. W rezultacie sprawdzenia w policyjnym systemie, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Chełmnie i obowiązujący do kwietnia 2024 roku. Mundurowi wyeliminowali kierowcę z dalszej jazdy.

38-latek usłyszy niebawem zarzut niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem oraz przypisanymi do niego punktami karnymi.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony