Wiadomości

Złodziej kabli telekomunikacyjnych wpadł w ręce policjantów z Dragacza

Wspólne działania policjantów „patrolówki” i dzielnicowego z Posterunku Policji w Dragaczu (pow. świecki) doprowadziły do zatrzymania na gorącym uczynku mężczyzny, który kradł przewody napowietrznej linii telekomunikacyjnej. Łącznie funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu 3 kradzieże. 32-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzięki współpracy dzielnicowego i funkcjonariuszy prewencji z Posterunku Policji w Dragaczu, na terenie miejscowości Michale (pow. świecki), mundurowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże przewodów napowietrznej linii telekomunikacyjnej. Złodziej wpadł na gorącym uczynku, kiedy pod mostem w rejonie Wisły obierał już odcięte przewody z izolacji. Policjanci, oprócz skradzionego mienia, znaleźli przy mężczyźnie narzędzia mogące służyć do popełnienia przestępstwa.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że mężczyzna może mieć związek z innymi kradzieżami kabli, do których doszło w maju, na terenie powiatu świeckiego. Straty, które spowodował mężczyzna oszacowano na kwotę ponad 2,5 tys. złotych.

32-letni mieszkaniec Grudziądza, na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów, usłyszał 3 zarzuty zaboru elementów sieci telekomunikacyjnych. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara nawet do 8 lat pobawienia wolności.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony