Wiadomości

Ukradł saszetkę i zapłacił za zakupy

Data publikacji 10.06.2022

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu przedstawili zarzuty 57-latkowi, który ukradł pozostawioną bez dozoru saszetkę z telefonem komórkowym i kartą bankomatową, a następnie, za jej pomocą, płacił za zakupy. Mężczyzna wpadł, bo policjanci rozpoznali go na nagraniach z monitoringu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W ubiegły wtorek (7.06.22) policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymali zgłoszenie o kradzieży saszetki z telefonem komórkowym i kartą bankomatową. Pokrzywdzony, zostawił ją na trawniku przed basenem przy ul. Bażyńskich. Okazało się, że złodziej, który ją zabrał, za pomocą karty bankomatowej, dwukrotnie zapłacił zbliżeniowo za zakupy i dwa kolejne razy usiłował to uczynić, lecz właściciel zdążył ją zablokować.

Funkcjonariusze, którzy pracowali nad rozwikłaniem tej sprawy, dotarli do zapisów z kamer monitoringów. Na nagraniach policjanci rozpoznali 57-letniego mieszkańca Torunia. Mężczyzna został zatrzymany i już usłyszał w sumie 5 zarzutów. Jeden dotyczy kradzieży saszetki, cztery kolejne płatności skradzioną kartą. Mienie już wróciło do właściciela.

57-latkowi grozi do 10 lat więzienia.  

Autor: asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony