Wiadomości

Popularność Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wzrasta

Data publikacji 13.06.2022

Każdy mieszkaniec naszego kraju może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala mieszkańcom na wskazanie miejsc, w których potencjalnie zagrożone jest bezpieczeństwo lub porządek publiczny.

Krajowa  Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest internetową platformą służącą do wymiany informacji lokalnej społeczności z policją. Za jej pomocą można przekazywać zgłoszenia o zagrożeniach występujących w danej okolicy, które za każdy razem werfikują policjanci. Istnieje także możliwość dodania opisu oraz zdjęć, które z pewnością pomogą w dokładnej weryfikacji zgłoszenia. Co ważne, nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu.

Od początku tego roku mieszkańcy powiatu tucholskiego, za pośrednictwem elektronicznej mapy, przekazali 213 zgłoszeń, które według nich są niebezpieczne. Po weryfikacji, policjanci potwierdzili 85 z nich, z czego 72 zostało już wyeliminowane. W bieżącym roku widzimy znaczny wzrost przekazanych zgłoszeń. Cieszymy się, że popularność Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wzrasta.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłoszenia pilnej interwencji policji. W takim przypadku należy skorzystać z numeru alarmowego 112.

Autor: mł. asp. Łukasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony