Wiadomości

Po pijanemu zamierzał zawieźć dzieci na wycieczkę do Łodzi

Data publikacji 13.06.2022

Wąbrzescy policjanci ogniwa patrolowo–interwencyjnego nie dopuścili do wyjazdu autokaru z dziećmi, którego kierowca był pod wpływem alkoholu. Co gorsza, mężczyzna próbował uniknąć kontroli.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (13.06.22.) o 8:00 rano. Dzieci jednej ze szkół z gminy Dębowa Łąka, pow. wąbrzeski miały zaplanowaną wycieczkę w okolice Łodzi. Opiekunowie i organizatorzy wycieczki już wcześniej złożyli do komendy powiatowej wniosek o przeprowadzenie kontroli autokaru przed wyjazdem w trasę. Jednak mimo umówienia terminu, autokar nie pojawił się o 6:00 w wyznaczonym miejscu.

Policjanci skontaktowali się z organizatorem wycieczki, informując o tym fakcie. Spóźniony kierowca przyjechał prosto do szkoły, skąd zabrał grupę 53 dzieci oraz 5 opiekunów i zamietrzał wyruszyc w trasę. Opiekunowie jednak naciskali, aby kontrolę przeprowadzić, więc kierowca przyjechał do Wąbrzeźna we wskazane miejsce.

Kontrola stanu technicznego pojazdu i dokumentów nie wniosła żadnych uwag, niestety stan trzeźwości kierującego już tak. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 0,30 promila!

Policjanci natychmiast zatrzymali jego prawo jazdy, tym samym zapobiegając wyjazdowi z dziećmi w długą trasę. 42-letni mieszkaniec gminy Ryńsk odpowie teraz za popełnione wykroczenie przed sądem. Grozi mu bardzo wysoka grzywna i nawet 3 lata zakazu kierowania.

Autor: mł. asp. Krzysztof Świerczyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony