Wiadomości

O bezpieczeństwie podczas wakacji na falach radiowych

Data publikacji 21.06.2022

Wczoraj (20.06.2022) mł. asp. Adrian Cieślewicz z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz asp. Piotr Bajlak z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście uczestniczyli w nagraniu wakacyjnej audycji dotyczącej ,,Bezpiecznych Wakacji” w Radiu Złote Przeboje i Radiu Pogoda. W trakcie audycji policjanci odpowiadali na pytania Pani Redaktor Beaty Korzeniowskiej.

Podczas nagrania przypomniano o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zwracając szczególną uwagę na kąpiel w miejscach zabronionych i do tego nieprzystosowanych oraz na niebezpieczeństwa związane z kąpielą po spożyciu alkoholu.

Funkcjonariusze przypomnieli o obowiązku przestrzegania regulaminów wypożyczalni sprzętu pływającego oraz o konieczności stosowania kamizelek asekuracyjnych (ratunkowych). Opowiedzieli  o właściwym i prawidłowym zachowaniu się na wodzie. Wspomnieli również o kontroli akwenów oraz terenów leśnych przez Policjantów Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, którzy służbę pełnią na łodziach motorowych, kładach i rowerach.

Ponadto, śródmiejscy policjanci rozmawiali też o przepisach zawartych w ustawie prawo o ruchu drogowym dotyczących poruszania się na hulajnogach elektrycznych, urządzeniach transportu osobistego i urządzeniach wspomagających ruch.

Policjanci przypomnieli o potrzebie kontroli pojazdu na stacji diagnostycznej przed wyjazdem na letni wypoczynek. Zwrócili również uwagę na zabezpieczenie przewożonego bagażu oraz właściwym zabezpieczeniu dzieci w trakcie podróży. Przy okazji wskazali miejsca kontroli autokarów.

Funkcjonariusze przypomnieli również o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania lub domu na czas wakacyjnego wyjazdu.
    
Korzystając z szerokiego grona odbiorców funkcjonariusze poinformowali radiosłuchaczy o inauguracji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na terenach wodnych i przywodnych pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Na zakończenie audycji Redaktor Beata Korzeniowska oraz  mł. asp. Adrian Cieślewicz i asp. Piotr Bajlak życzyli wspólnie wszystkim radiosłuchaczom ,,Bezpiecznych Wakacji”.

Autor: Izabela Adamczak-Trzaskalska OPSNiP KP Bydgoszcz-Śródmieście
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony