Wiadomości

Na własne życzenie trafił za kraty

Data publikacji 21.06.2022

Kruszwiccy policjanci zatrzymali awanturnika. Szybko też się okazało, że był poszukiwany do odbycia kary więzienia, gdzie od razu trafił. Odpowie też za znieważenie policjantów.

W minioną sobotę (18.06.22) patrol z Kruszwicy, pow. inowrocławski, interweniował na półwyspie Rzępowskim, gdzie miał się awanturować pijany mężczyzna. Z relacji zgłaszającego wynikało też, że bez powodu zaczepia on innych.

Patrol w tym rejonie zastał 44-latka, od którego czuć było alkohol. Pomimo obecności policjantów mężczyzna nadal był agresywny i używał słów wulgarnych. Przywoływany do porządku nie reagował.  Próbował także szarpać się z policjantami, dlatego funkcjonariusze go obezwładnili i zatrzymali.

Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego we Wrocławiu do odbycia pół roku kary pozbawienia wolności, dlatego po wykonaniu niezbędnych czynności trafił za kraty. 44-latek odpowie też za przestępstwo znieważenia policjantów. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony