Wiadomości

Bezpieczne wakacje w Samsiecznie i Trzemiętowie

Data publikacji 22.06.2022

W poniedziałek (20.06.2022) i wtorek (21.06.2022) policjant bydgoskiej komendy, st. asp. Szymon Porażyński, spotkał się z dziećmi i młodzieżą Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie.

Tematem przewodnim było szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku pn. Bezpieczne Wakacje. Zakres tematyczny był dostosowany do grup dzieci, z którymi rozmawiał policjant. Zajęcia w formie pogadanek przy użyciu sprzętu interaktywnego będącego na wyposażeniu szkoły odbyły w się w grupach: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII.

Głównym celem było wskazanie bezpiecznych sposobów spędzania wolnego czasu podczas wakacji, ze zwróceniem uwagi na zagrożenia które w jego trakcie mogą wystąpić. Z uwagi na popularność różnego rodzaju sprzętu służącego do przemieszczania się policjant wskazał jakimi wymogami obarczone jest korzystanie z poszczególnych pojazdów, jak rowery czy hulajnogi elektryczne. Nie zabrakło podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz w górach, czyli porad, których nigdy za mało, a o których można zapomnieć w toku dobrej zabawy. Siódmo i ósmoklasiści otrzymali porządną dawkę wiedzy nt. zagrożeń czyhających w sieci Internet oraz tych związanych z pokusą zażycia substancji psychoaktywnych - dopalaczy
i narkotyków.

Zupełnie inny wymiar miały zajęcia w Przedszkolu Samorządowym, które znajduje się w miejscowości Trzemiętowo. Przedszkolaki miały okazję poćwiczyć przy wykorzystaniu makiety bezpieczne zachowanie się na drodze oraz przechodzenie przez jezdnię. Dowiedziały się też m.in. co należy zrobić jeśli podczas pobytu na plaży zdarzyłoby się zgubić w tłumie odpoczywających osób. Za przeprowadzenie zajęć policjant został uhonorowany odręcznie wykonanym odciskiem dłoni przedszkolaków, co stanowi najwyższą formę uznania.

Autor: st. asp. Szymon Porażyński/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Policjant stoi z chłopcem ubranym w elementy umundurowania bojowego. Obok stoją inne osoby.
  • Policjant kuca przed grupą dzieci siedzących na dywanie w sali i rozmawia z nimi.
  • Sala placówki. Policjant wraz z kilkoma dziećmi ćwiczą przechodzenie przez przejście dla pieszych , posługując się przy tym mini miasteczkiem ruchu drogowego.
  • Policjant stoi przed dziećmi i udziela instruktarzu stojącym przed matą imitującą przejście dla pieszych.
  • Policjant trzyma podziękowania otrzymane od dzieci. Za nim stoi kilkoro dzieci.
  • Policjant podczas prowadzenia pogadanki. W tle tablica multimedialna.
Powrót na górę strony