Wiadomości

Niecodzienne zajęcia z przedszkolakami

Data publikacji 22.06.2022

Dzisiaj (22.06.2022) bydgoscy policjanci, razem z przedstawicielami Krainy Dolnej Wisły, zorganizowali zajęcia na temat bezpiecznego zachowania na drodze. Dzieciom w bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię pomagały niezwykłe zwierzęta.

W niecodziennych zajęciach uczestniczyły dzieci z fordońskiego przedszkola. Policjanci starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom dzieci szukają nowych i ciekawych form przekazu najważniejszych tematów. Dlatego właśnie przedstawiciele Krainy Dolnej Wisły wraz ze swoimi podopiecznymi pomagali dzisiaj policjantom, aby treści dotyczące bezpieczeństwa były przekazane dzieciom atrakcyjnie i wyjątkowo.

Funkcjonariusze organizując tego typu zajęcia byli przekonani, iż obecność zwierząt spowoduje, że zasady bezpiecznego zachowania się przy drodze i na drodze zostaną dzieciom na długo w pamięci.

Ponadto podczas zajęć policjanci zwracali uwagę dzieci na właściwe traktowanie zwierząt, które podlegają szczególnej ochronie. Była to pierwsza taka akcja i już teraz wiadomo, że policjanci będą chcieli ją kontynuować.

Autor: kom. Kamila Mocarska-Wielgosz/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Przedstawiciel Krainy Dolnej Wisły wręcza dzieciom upominki.
  • Policjantka kuca i karmi zwierzątko.
  • Dzieci w towarzystwie lamy przechodzą przez przejście dla pieszych. towarzyszą im policjanci.
  • Policyjna maskotka Polfinek przeprowadza dzieci przez przejście dla pieszych.
Powrót na górę strony